“Dimitrovgrad” u bledoj igri pobedio “Radan”

“Dimitrovgrad” – “Radan” 75 : 62 (21:23, 13:14, 19:17, 22:08)

Prva četvrtina završena je u korist gostiju 21:23, “Dimitrovgrad” izgubio prednost od 8 poena u finišu četvrtine. 5-0 serija gostiju u drugoj. Tajm aut. Posle skoro 4 minuta bez koša Nenad Jovanović trojkom smanjuje na 24-29, Vasil Andrejev i ponovo Nenad Jovanović dvojkama izjednačavaju na 29:29. Gosti zu zonom iznudili nekoliko promašaja dimitrovgradskih košarkaša i uspeli da se održe u rezultatskoj ravnoteži. Kraj poluvremena obeležila je rastrzana igra puna grešaka na obe strane. Gosti su se bolje snašli i sa prednošću od 3 poena otišli na pauzu.

Drugo poluvreme gosti su započeli zonom 2-3 i uspeli da održe rezultatsku ravnotežu. Šut nije služio “Dimitrovgrad”, a raspoloženi Denić je pogadjao uporno i održavao “Radan” u životu. Marko Spasić, trener “Dimitrovgrada”, uveo je, možda po prvi put u sezoni, zajedno Borka Đordjevića i Milana Andonovića, ali ni to nije promenilo ništa. Gosti su u poslednjoj sekundi treće četvrtine došli u vodjstvo 54:53. Iako samo sa 8 igrača i praktično bez šansi da ostanu u ligi, košarkaši “Radana” održali su lekciju iz upornosti uspavanim igračima “Dimitrovgrada”.

Kada je Lilić sa 2 uzastopne trojke doneo prednost od 6 poena na 5 minuta do kraja, činilo se da je susret rešen. Gosti su bili na izmaku snaga i u bonusu, opterećeni faulovima, a i šut ih nije služio. Na 3 minuta pre kraja rezultat – 68:61 za domaće. Igra “Radana” u napadu se raspala, ali se i “Dimitrovgrad” mučio.

Vasil Andrejev, sa bacanja, zatim Bojan Jovanović trojkom i Borko Đordjević atraktivnim zakucavanjem, postavili su previsokih 75:62 kao konačni rezultat. Loša partija, ipak je završena na najbolji način.

Dvanaesta pobeda u okviru 24. kola Prve muške regionalne lige – grupa Istok je upisana i to je jedino što će ostati upamćeno. Sledeće nedelje dolazi “Jablanica”za oproštaj od domaće publike. Nadamo se uz bolju igru.