Футбол: Левски победи ЦСКА в българското дерби, Цървена звезда и Партизан направиха равен в сръбското

Левски победи ЦСКА в дербито от 23-ия кръг на Първа лига. Двубоят, който се игра на националния стадион „Васил Левски” пред около 22 000 зрители, завърши при резултат 2:1, като до успеха си сините стигнаха след обрат.

Основна заслуга има младият вратар на Левски, Николай Кръстев, който е едва на 20 години. Той направи редица решаващи спасявания. Точни за сините бяха Роман Прохазка в 71-ата минута от дузпа и защитникът Давид Яблонски в 78-ата минута. Резултатът бе открит от Арсенио Нунеш в началото на мача.

Така Николай Митов дебютира като старши треньор на Левски с победа. Интересен факт, е че последната победа над ЦСКА за тима от „Герена” дойде именно при него – пак с 2:1 през 2013 година.

Левски събра 48 точки и заема второто място във временното класиране. ЦСКА е трети с 42.

А в 153-то издание на сръбското вечно дерби, Цървена Звезда и Партизан завършиха наравно 1:1. На стадион „Райко Митич“ пред 41 000 души Цървена звезда излезе напред в резултата в 34-ата минута на мача. Попадението отбеляза габоцецът Гюлор Канга. Гостите от Хумска 1 имаха претенции към съдиите, че топката е напуснала очертанията на игрището, но главния рефер Майо Вуйович не отмени гола. Три минути преди края на мача Партизан изравни резултата. Вуличевич центрира от дясно, а Джурджевич с глава вкара топката във вратата на Филип Манойлович и оформи крайното 1:1.

След 24 изиграни кръга Цървена звезда e лидер в класирането в Супер лигата със 61 спечелена точка, докато Партизан заема второ място с 55 точки в актива си.