Футбол – Зона юг: „Дубочица“ взе точките в Димитровград

Футболистите на „Дубочица“ победиха днес в СК „Парк“ в Димитровград с 2:1 (1:1) отбора на „Балкански“, в четвъртия кръг от първенството на Зона юг. Това бе първа загуба на димитровградчани в сезона, докато гостите от Лесковац след днешната победа са с максимален брой точки след 4 изиграни мача и оглавяват класирането в Зона юг.

След няколко опита от двете страни, „Балкански“ излезе напред в резултата. В 34-та минута Кущримович центрира от десния фланг, а топката във вратата вкара Тодорович, новото попълнение на „Балкански“. Домакините не задържаха преднината си дълго. В 38-та минута Станкович с глава прати топката във вратата на безпомощния Милчев за 1:1. С този резултат се отиде на почивка.

В начало на второто полувреме студен душ за домакините. При едно центриране от пряк свободен удар, вратаря Милчев спря първия опит, топката дойде до Вукойевич, който даде аванс на Дубочица, 2:1. След гола на гостите, футболистите на „Балкански“ имаха инициативата, но бяха твърде ялови в атака и така резултатът остана непроменен.

В следващия 5-ти кръг от първенството на Зона юг възпитаниците на Небойша Рангелов гостуват в Търговище на отбора на „Пчиня“.