Баскетбол /ПМРЛ – Изток/: „Димитровград“ с убедителна победа над „Ястребац“

Баскетболистите на „Димитровград“ записаха снощи домакинска победа над отбора на „Ястребац“ от Алексинац с резултат 89:65 (16:26, 18:15, 26:13, 29:11), в рамките на 19-ия кръг на Първа мъжка регионална лига – Изток. След този кръг димитровградчани са с актив от 10 победи и 9 загуби и се намират в горната половина на таблицата.

Срещата започна силно за гостите, които взеха първата четвърт с 26:16. На полувремето резултата бе 41:34 в полза на „Ястребац“. След подновяването на играта димитровгадчани промениха събитията на терена. Във второто полувреме „Димитровград“ допусна общо 24 точки на гостите си от Алексинац и накрая извоюва заслужена победа с 89:65.

В следващия кръг димитровградските баскетболисти гостуват в Медведжа, където ще се изправят срещу отбора на „Ябланица“.