Трета поредна победа на баскетболистите на “Димитровград” за лидерско място на таблицата

В дербито, но също така и в последния мач от третия кръг на Първа мъжка регионална лига Изток, баскетболистите на “Димитровград” извоюваха снощи победа в спортаната зала в Димитровград над отбора на “Здравле” Лесковац с резултат 67:59 ( 24:14, 16:17, 11:13, 16:15 ).

295

Домакините натрупаха решаващото предимство още в първата четвърт, която решиха в своя полза с резултат 24 на 14. След това се получи равностойна игра от страна на двата отбора, тъй като гостите от Лесковац се опитаха да намалят преднината на домакините и да се завърнат в мача, но всичко което успяха, беше намаляване на преднината в края на третата четвърт на 7 точки, 51 на 44. След серията от 7 на 0 на димитровградските баскетболисти в посладната част на мача и първите точки на гостите, на повече от 3 минути преди края на мача, стана ясно, че “Димитровград” ще осъществи и трета поредна победа. Накрая, 67:59 в полза на димитровградския отбор.

296

Най-резултатен при домакините бе Филип Чолич с 12 точки, докато при гостуващия отбор водещ сред реализаторите бе Филипович с 18 точки. В следващия кръг баскетболистите на “Димитровград” гостуват на Сокобаня.