„Tesna“ pobeda košarkaša „Dimitrovgrada“ za vrh tabele – kadeti poraženi od „Nibaka“

K.K. „Dimitrovgrad“ – K.K. „Morava“ 75:73 (17:17, 20:19, 13:25, 25:12)

K.K. „Dimitrovgrad“: Džunić 5, Stefanović 11, Živković, Petrov 2, Čolić 14, Stoicev, Andrejev 13, Milanov, Đukić 6, Đorđević 16, Mladenović 8

U veoma teškom i neizvesnom susretu devetog kola Prve muške regionalne lige „Istok“, košarkaši „Dimitrovgrada“ uspeli su večeras da ostvare pobedu protiv neugodne „Morave“ iz Vladičinog Hana i da ostanu na vrhu tabele. Videlo se na samom početku susreta da „Dimitrovgrad“ nema onu energiju, koja ga je krasila u prethodnim susretima. Napad nije funkcionisao najbolje i prvi period završen je nerešeno. U drugoj četvrtini pojačali su domaći tempo, poveli sa više od 10 razlike, a onda je promena odbrane gostiju sve to anulirala. Na poluvreme se otišlo sa jednim poenom prednosti za „Dimitrovgrad“ – 37:36.

446

Gosti su nastavili da igraju zonu i u drugom poluvremenu, igrači „Dimitrovgrada“ su to pokušavali da reše šutem za 3 poena, a kako šut nije išao, gosti su istim oružjem napravili prednost od 12 poena u toj četvrtini i pred početak poslednjeg perioda su vodili sa 61:50. Tek onda su izgleda urodile plodom zamerke trenera Jovanovića. „Dimitrovgrad“ je poslednju četvrtinu započeo čvršćom odbranom, a prva 3 napada su rešena prodorom i prednost je za manje od 2 minuta anulirana. Gosti se nisu predavali, a  kraj susreta doneo je pravu dramu. „Dimitrovgrad“ je imao 2 poena prednosti na 26 sekundi pre kraja i napad. Gosti su rešili da se brane i odbranili se, a u preostalih 5 sekundi uspeli su da upute šut na koš za produžetak, ali su na sreću „Dimitrovgrada“ bili neprecizni. Najefikasniji pojedinac u redovima „Dimitrovgrada“ bio je Dušan Đordjević sa 16 poena.

U narednom kolu „Dimitrovgrad“ je ponovo domaćin. Ovoga puta dolazi „Niš“, ekipa koja ima 4 pobede i 5 poraza i nalazi se u sredini tabele. „Dimitrovgrad“ je na vrhu sa 7 pobeda i 2 poraza.

447

Kadetska ekipa košarkaškog kluba „Dimitrovgrad“ poražena je i po peti put u kvalitetnoj ligi regiona istočne i južne Srbije. Rezultatom 84:47, ovoga puta u Dimitrovgradu slavio je „Nibak“ iz Niša. Najefikasniji igrači u redovima „Dimitrovgrada“ bili su kapiten Zoran Andrić i Veljko Milanov sa po 14 poena.