Košarkaši „Dimitrovgrada“ poraženi na domaćem terenu od „Radnika“

U 5. kolu Prve muške regionalne lige Istok košarkaši „Dimitrovgrada“ zabeležili su drugi ovosezonski poraz, prvi na domaćem terenu. „Radnik“ iz Surdulice slavio je sinoć u Dimitrovgradu rezultatom 70-67, po četvrinama 21:15, 11:25, 17:16 i 18:14.

Utakmicu je prelomila druga četvrtina, koju su gosti iz Surdulice rešili u svoju korist rezultatom 25:11. Na poluvreme se otišlo sa prednošću „Radnika“ od 8 poena razlike, 40:32. U trećoj četvrtini gosti su održavali prednost, da bi prava drama usledila na minut pre kraja meča.

97

Pri rezultatu 67-65 za „Radnik“, dimitrovgradski košarkaši nisu realizovali napad, da bi gosti iz Surdulice u sledećem pogodili trojku i ugasili i poslednji tračak nade domaćinu da može do preokreta. Na kraju konačnih 70-67 u korist „Radnika“.

KK „Dimitrovgrad“ sada ima skor od 3 pobede i 2 poraza, a u narednom 6. kolu gostuje u Vlasotincu istoimenoj ekipi.