Košarkaši „Dimitrovgrada“ poraženi u Prokuplju

K.K. „Prokuplje“ – K.K. „Dimitrovgrad“ 89:72 (29:13, 23:22, 22:15, 15:22)

K.K. „Dimitrovgrad“ : Džunić 10, Stefanović, Živković, Petrov, Čolić 5, Stoicev, Andrejev 34 (5 trojki), Lilić 1, Đukić 4, Đorđević 18, Mladenović, Ivanov

Košarkaški klub „Dimitrovgrad“ pretrpeo je treći poraz u jedanaestom kolu Prve muške regionalne lige grupa Istok, u utakmici koja je odigrana večeras u Prokuplju od istoimene ekipe rezultatom    89:72. Utakmica je praktično rešena već u prvoj četvrtini, kada je domaćin stekao 16 poena prednosti i tu prednost je do poslednje četvrtine održavao i povećao na maksimalnih 74:50. U poslednjem periodu „Dimitrovgrad“ je samo uspeo da ublaži poraz pobedivši u toj četvrtini sa 22:15.

Najefikasniji igrač u redovima „Dimitrovgrada“ bio je Vasil Andrejev sa 34 poena. Pored Andrejeva jedini sa dvocifrenim učinkom su Džunić i Đorđević. Posle ovog poraza „Dimitrovgrad“ je zadržao prvo mesto na tabeli, ali ga sada deli sa ekipom „Radnika“ iz Surdulice, koja je ponovo u neizvesnoj završnici pobedila, ovog puta u Nišu ekipu „Juniora“ sa 81:79.

U ostalim susretima ovog kola postignuti su sledeći reultati:

„Jastrebac“ – „Kuršumlija“ 96:66

„Radan“ – „Mladost“ 76:69

„Jablanica“ – „Vlasotince“ 92:66

„Zdravlje“ – „Sokobanja“ 85:77

„Junior“ – „Radnik“ 79:81

Susret „Niš“ – „Morava“ biće odigran u ponedeljak u Nišu.

U pretposlednjem kolu ovog dela prvenstva, koje je na programu narednog vikenda „Dimitrovgrad“ će biti domaćin ekipi „Jastrebac“ iz Aleksinca.