Футбол-Зона “Юг“: Минимална загуба на „Балкански“ с 3 червени картона

Футболистите на „Балкански“ загубиха днес в Димитровград с 0:1 (0:0) от отбора на „Небески анджели“, в рамките на 19-ти кръг на футболна Зона “Юг“. Единственото попадение отбеляза Петър Петрович, в 83-та минута на мача.

В първото полувреме и двата отбора играха доста нервно. В резултат на това, главния рефер показа два червени картона (втори жълт). От играта бяха изгонени Йордан Георгийев от „Балкански., в 34-та минута и Александър Пешич от гостуващия отбор, в 42-та минута на мача. През втората част, възпитаниците на Небойша Рангелеов имаха игрово предимство, но не успяха да се възползват от него.

В 83-та минута на срещата, гостите организираха бърза контраатака, при която Попович остана сам срещу стража на „Балкански“, Милчев, и оцели вратата за 0:1. Всички надежди за домакините угаснаха, когато Саша Васов си изкара втори жълт, съответно червен картон и така остави своите с човек по-малко до края на мача.

След 19 изиграни кръга „Балкански“ е осми на таблицата, с 26 спечелени точки. Следващия уикенд димитровградчаните гостуват в Пирот на опашкаря в класирането, отбора на „Йединство“.