Košarkaši “Dimitrovgrada” poraženi – kadeti u Pirotu, seniori u Boru

Kadetska ekipa košarkaškog kluba “Dimitrovgrad” poražena je juče u Pirotu od istoimene domaće ekipe rezultatom 65:51. Utakmica je odigrana u okviru 4. kola kvalitetne lige regiona istočne i južne Srbije.

Utakmica je rešena u trećoj četvrtini, koju je “Pirot” dobio sa 7 poena viška i kadeti “Dimitrovgrada” u nastavku nisu uspeli da nadoknade zaostatak.

Najefikasniji igrač u redovima “Dimitrovgrada” bio je kapiten Veljko Milanov sa 13 poena.

U sledećem kolu kadeti “Dimitrovgrada” ponovo gostuju, ovoga puta u Nišu istoimenoj ekipi.

Seniori košarkaškog kluba “Dimitrovgrad” poraženi su sinoć u Boru od istoimene ekipe rezultatom 91:82 u utakmici 8. kola Prve muške regionalne lige grupa Istok. Po četvrtinama rezultat je bio 17:19, 25:14, 22:31, 27:18. Utakmicu je domaćin rešio u svoju korist u poslednjoj četvrtini, jer je nakon treće četvrtine rezultat bio nerešen. “Dimitrovgradu” nije pomogla ni izvanredna partija Ognjena Vukadinovića koji je postigao čak 33 poena.

Posle ovog kola “Dimitrovgrad” ima skor od 4 pobede i 4 poraza i nalazi se u sredini tabele.

U sledećem kolu u Dimitrovgrad dolazi “Morava” iz Vladičinog Hana koja ima jednu pobedu više.