Bugarin Aleksandar Aleksiev apsolutni pobednik Caribrodskog MTB maratona

Aleksandar Aleksiev pobednik je 7. Caribrodskog MTB maratona koji je 21. aprila održan u Dimitrovgradu. Bugarski biciklista je stazu dugačku 105 kilometara prešao za 4 sata 43 minuta i 28 sekundi. Drugo mesto pripalo je srpskom takmičaru Sergeju Štetsu (5:12:58) , dok je treći bio Aleksandar Roman iz Beograda (5:12:59).

U disciplini “srednji maraton“ najbrži je bio Aleks Ivanov iz Bugarske. On je 54 kilometra dugu stazu odvozio u vremenu 2 sata 24 minuta i 8 sekundi. Drugo i treće mesto pripalo je njegovim sunarodnicima Kalinu Rusevu (2:42:01) i Aleksu Bonevu (2:43:31). Četvrto mesto sa vremenom 2 sata 44 minuta i 9 sekundi osvojila je srpska biciklistkinja Teodora Savić Petrović.

U najkraćoj disciplini – “mali maraton“, na 27 kilometražnoj etapi najbolje vreme ostvario je Miloš Jovanović – 1 sat 22 minute i 24 sekunde. Drugo mesto osvojio je Miloš Grujić sa 1 sat 26 minuta i 7 sekundi, dok je treći bio dimitrovgradski biciklista Miloš Veljev sa vremenom 1 sat 26 minuta i 50 sekundi.

Miloš Veljev, najbolje plasirani dimitrovgradski takmičar, rekao je za portal Far da je zadovoljan organizacijom biciklističke trke, kao i svojim plasmanom.

„Prezadovoljan sam postignutim vremenom, imajući u vidu da sam dan pre Caribrodskog MTB maratona učestvovao na biciklističkoj trci u Dragomanu, gde sam u konkurenciji od 300 biciklista osvoji 6. mesto. Što se tiče dimitrovgradske trke, staza je bila izuzetno pripremljena, nije bila uopšte laka, ali ja sam uspeo na najbolji mogući način da prebrodim sve prepreke i završim trku na trećoj poziciju“ – kazao je 21-godišnji biciklista.

Ovaj sportski događaj okupio je 64 biciklista iz Srbije, Bugarske, Makedonije i Crne Gore. Organizatori Caribrodskog MTB maratona bili su Sportsko turistički centar Caribrod, Planinarsko društvo Caribrod i Sportski savez Caribrod. Pokrovitelj biciklističke trke je Opština Dimitrovgrad.