Зона Юг: „Балкански“ и „Младост“ с идентични гостуващи загуби

Отборът на „Йединство“ нанесе пета поредна загуба на „Балкански“. Домакините извоюваха победа с 2:1 (2:0). „Младост“ Босилеград отстъпи с идентичното 2:1 (2:0) над отбора на „Власина“. Мачовете от 24-ят кръг от първенството на Зона Юг, в Горно Стопане и Власотинце, бяха играни на 27 април т.г.

В срещата в Горно Стопане, головете за „Йединство“ реализираха Благоевич в 22-та и Велкович в 25-та минута на двубоя. Единственото попадение за царибродчани отбеляза Саша Васов в 57-та минута.

В двубоя между оглавяващия класирането „Власина“ и предпоследния „Младост“ от Босилеград, домакините отбелязаха рутинна победа. Голмайстори за отбора от Власотинце бяха Станкович в 13-та и Маркович в 36-та минута. Голът за босилеградчани реализира Стошич в 89-та минута от дузпа.

След поредния неупех, възпитаниците на Небойша Рангелов паднаха с едно място надолу в класирането. В момента са 7-ми с 36 точки в актива си. Момчетата на треньора Владица Манасиев са 15-и в таблицата с 16 т. Лидерът „Власина“ е с 55 т. Второкласираният „Пчиня“ натрупа 50 т.

В следващия рунд „Балкански“ гостува на ОФК „Бързи Брод“. „Младост“ пък посреща на стадион Пескара в Босилеград отбора на „Пуста Река“. И двата мача ще бъдат играни идния уикенд.