Убедително поражение на „Балкански“ в Княжевац, „Желюша“ откри сезона с победа

В 3-ия кръг от първенството на Зона Изток футболистите на „Балкански“ от Цариброд бяха убедително победени от „Тимочанин“ (0:4) в Княжевац, а „Гнилан“ е единственият отбор от Пиротски окръг, който записа победа. Изиграха се и мачовете от първия кръг на първенството на Градска лига Пирот, а отборът на „Желюша“ откри сезона с победа.

След като в миналия кръг записа победа като домакин, отслабеният царибродски отбор загуби при второто си гостуване със същия резултат както в първия кръг в Неготин. Отборът от Княжевац поведе в 27-ата минута с гол на Виденович, а в останалата част на мача Здравкович, Йованович и Петрович донесоха убедителна победа на домакините.

Новакът в лигата – отборът на „Гнилан“, постигна първата си победа за сезона, като се наложи над ОФК „Княз“ (3:0), а поражения бяха записани от „Танаско Раич“ при гостуването му в Щубик (0:2) и „Лужница“, която в Бабушница беше победена от „Хайдук Велко“ със същия резултат.

В следващия кръг царибродчани ще посрещнат ОФК „Княз“, отборът от Бабушница ще гостува на „Тимочанин“, а в Пирот ще се играе местното дерби между „Танаско Раич“ и „Гнилан“.

След 3-тия кръг най-успешният отбор от окръга е „Танаско Раич“ с 6 точки, „Балкански“ и „Гнилан“ имат по 3 точки, докато „Лужница“ засега няма точки, но се очаква мачът от предходния кръг да бъде регистриран със служебния резултат в нейна полза.

В първия кръг на първенството на Градска лига Пирот футболистите на „Желюша“ победиха отбора на „Падеж“ с 4:1, а в следващия кръг ще играят с „Локомотива“ от Бело поле.