Стефан Наков с бронзов медал от 21-то издание на Шахматния турнир на Централна Сърбия за юноши младша възраст

Четирима състезатели на Шахматен клуб „Цариброд“ от Димитровград се представиха успешно на 21-то издание на Шахматния турнир на Централна Сърбия за юноши младша възраст, който се проведе от 8-ми до 11-ти февруари в гр. Кралево.

В конкуренция момчета до 8 години, от общо 13 шахматисти Стефан Наков спечели бронзов медал. Наков натрупа 6 точки от 9 кръга. При момчета до 14-годишна възраст Неманя Тодоров направи 4,5 т. и зае 10-то място в класирането в конкуренция с 19 състезатели.

При възрастова категория „момичета до 10 г.“ участие взеха 14 шахматистки, сред които бяха Яна Стоименов и Милица Зарков от ШК „Цариброд“. Яна завърши състезанието на 6-то място, с 4,5 т. от 9 партии, докато Милица с 4 т. се нареди с едно място след нея.

Четиримата млади състезатели на ШК „Цариброд“ осигуриха участие и в първенството на Сърбия в шахмат, което ще се състои от 1-ви до 8-ми април т.г. в гр. Нови Сад.

Шахматния турнир в Кралево събра близо до 200 деца, а организатори на спортното мероприятие бяха Федерация на Централна Сърбия по шахмат и ШК „Слога“ – Кралево.