Българинът Ален Дечев спечели тенис турнира в Цариброд

Седемнадесетгодишният Ален Дечев, ученик във Френска езикова гимназия гр. София, спечели 6-то издание на международния тенис турнир, който през изминалия уикенд се проведе в Цариброд. На финала Дечев извоюва победа с 6:3 гейма срещу сънародника си Йордан Пичуров.

В изявление пред портал Фар победителят сподели:

„Благодаря за поканата да участвам в този турнир. Идвам тук с огромно удоволствие. Всяка една изминала година нивото на турнира се покачва, което за мен е добре, тъй като съм активен спортист. Според мен, турнирът губи своя аматьорски характер и се превръща в едно много сериозно състезание. Това особено ме радва и се надявам догодина отново да съм в Цариброд и да си защитавам титлата.“

Трето място в спортната проява зае софианецът Влайко Пейчев. Той се наложи над Владимир Маринкович от Пирот със 6:4 гейма.

Най-добре представяне от царибродските тенисисти имаха Александър Соколов и Александър Куляк. И двамата бяха отсранени на четвътрфиналите на състезанието.

При жените първо място спечели българката Сабина Радина. Във финалния мач тя победи сънародничката си Мигуела Григорова със 6:2 гейма. Трета се нареди Ана Симов от Цариброд.

Зоран Василов от Тенис клуб „Цариброд“ благодари на всички тенисисти, които са участвали в турнира и ги призова и следваща година отново да се срещнат на същото място. Василов бе особенно горд от факта, че тенисистите се включиха в дарителска кампания „Пазители на смеха“ и дадоха парични средства за помощ на деца от уязвими социални групи.

Организатори на тенис турнира са Тенис клуб „Цариброд“ и Спортно туристическият център Цриброд. Събитието премина под патронажа на община Цариброд.