Младите състезателки от Цариброд бяха успешни на състезание в Чехия

Царибродският клуб по лека атлетика „Балкан“ имаше 4 представителки на Европейските детски атлетически игри в гр. Бърно, Чехия, а най-успешна беше Лана Петрович, която с личен рекорд спечели 4-то място в скока на височина в своята категория.

Младата царибродска състезателка за малко не успя да вземе бронзовия медал със скок от 143 сантиметра, въпреки че в този момент заемаше 3-то място във финалната си група.

Останалите царибродски състезателки също се представиха успешно в своите възрастови категории – Симона Тодоров завоюва 7-мо място в скока на височина, Неда Марков зае 11-то място в тласкането на гюле, докато този път финалът бе недостижим за Стефана Йованович в дисциплините скок на височина и 60 метра гладко бягане.

Техният треньор Александър Марков сподели, че е доволен от резултатите на младите състезателки, като се има предвид, че те участваха на финали при конкуренцията на над 2200 състезатели и състезателки от 150 атлетически клуба.