Босилеградските лекоатлети спечелиха пет медала на Балканското първенство за ветерани

Босилеградските лекоатлети спечелиха един сребърен и четири бронзови медала на 33-тото Балканско първенство по лека атлетика за ветерани, което се проведе миналата седмица в гр. Бар, Черна гора.

Стефан Радованов завоюва сребърен медал в дисциплината 5 км ходене и бронзов медал в дисциплината 3000 м стипълчейз.

Йордан Григоров спечели бронз на 5 км ходене, в хвърлянето на копие зае четвърто място, а в хвърлянето на диск се класира на пето място.

Блажа Воинович спечели бронзов медал в тройния скок, а в скока на височина остана четвърти. Мирослав Георгиев спечели бронз в тройния скок, а в скока на дължина зае четвърто място.

Горан Стойков се класира на 4-то място в три дисциплини – бягане на 100 и 200 метра и скок на дължина.

Босилеградските лекоатлети се състезаваха и в балканската щафета и завоюваха 4-то място.

Балканското първенство по лека атлетика за ветерани беше организирано от Федерацията по лека атлетика на Черна гора и Асоциацията на ветераните по лека атлетика на Черна гора. В това спортно състезание участваха състезатели от 24 държави.