Treća uzastopna pobeda košarkaša „Dimitrovgrada“ za lidersku poziciju na tabeli

U derbiju, a ujedno i u poslednjoj utakmici 3. kola Prve muške regionalne lige Istok, košarkaši „Dimitrovgrada“ savladali su sinoć u sportkoj hali u Dimitrovgradu ekipu „Zdravlja“ iz Leskovca rezultatom 67:59, po četvrtinama 24:14, 16:17, 11:13 i 16:15.

295

Domaćin je odlučujuću prednost stekao već u prvoj četvrtini koju je rešio u svoju korist rezultatom 24:14. U nastavku meča videli smo uglavnom tvrdu i ravnopravnu igru sa obe strane. „Zdravlje“ je pokušavalo da smanji rezultatski deficit i da se vrati u utakmicu, međutim najviše što su gosti uspeli da urade je da priđu na 7 poena zaostatka na kraju treće deonice 51:44. Nakon serije dimitrovgradskih košarkaša od 7-0 u poslednjoj četvrtini i prvih postignutih poena gostiju na nešto više od 3 minuta pre kraja meča, jasno je bilo da će „Dimitrovgrad“ upisati i treću uzastopnu pobedu. Na kraju konačnih 67:59.

296

U redovima domaćina najefikasniji bio je Filip Čolić sa 12 postignutih poena, dok je goste predvodio Filipović sa 18. U narednom 4. kolu KK „Dimitrovgrad“ gostuje u Sokobanji, istoimenoj ekipi.