“Balkanski” osvojio 3 boda na otvaranju sezone u utakmici sa puno preokreta i čak 7 golova

Fudbalski klub “Balkanski” osvojio je 3 boda na otvaranju sezone zone “Jug” u utakmici protiv ekipe “Pusta reka” iz Bojnika, koja je danas odigrana u sportskom centru “Park”. Utakmica sa 7 golova i 2 preokreta pokazala je da još puno posla stoji pred igračima “Balkanskog”, kako bi stabilisali redove i igrali značajniju ulogu u ovom prvenstvu.

Pojačanja koja su najavljivana, nisu mogla da igraju, zbog administrativnih propusta, a tim sastavljen od igrača iz Dimitrovgrada uz pomoć Lazara Manića uspeo je da u prvom delu poluvremena stigne do 2 gola – prvi je delo Lazara Manića iz solo akcije, a drugi Saše Vasova iz penala, koji je majstorski “zaradio” Aleksandar Nackov. Činilo se tada da je sve pod kontrolom domaćih igrača, ali je jedan fantastičan pogodak gostiju na samom kraju poluvremena izgleda sve poremetio.

U drugih 45 minuta gosti su uspeli da iz 2 kontranapada postignu 2 gola i da preokrenu rezultat na 2:3.

Poslednjih 20 minuta “Balkanski” je napadao, bez puno pravih prilika. Tračak nade u još jedan preokret dao je Saša Vasov, golom iz penala, koji je, kao i prvi napravljen nad Aleksandrom Nackovim. U poslednjem minutu regularnog dela, desio se i potpuni preokret. Kapiten Saša Markov savladao je golmana gostiju i doneo 3 boda svom timu.

U sledećem kolu “Balkanski” očekuje okružni derbi u Babušnici, protiv “Lužnice”.