Младите шахматисти на ШК „Цариброд“ с добро представяне в държавното първенство в гр. Нови Сад

Четирима състезатели на Шахматен клуб „Цариброд“ Яна Стоименов, Милица Зарков, Стефан Наков и Неманя Тодоров участваха в 12-то издание на държавното първенство за юноши младша възраст по стандартен шахмат, което се проведе от 2-ри до 8-ми април т.г. в гр. Нови Сад.

В конкуренция „момчета до 8 години“, от общо 20 шахматисти, Стефан Наков натрупа 4,5 точки от 9 кръга и зае 12-то място. При момчета от 12 до 14-годишна възраст Неманя Тодоров направи 4 т. и спечели 17-то място в класирането в конкуренция с 24 състезатели.

При възрастова категория „момичета от 8 до 10 г.“ участие взеха 19 шахматистки, сред които бяха Яна Стоименов и Милица Зарков от ШК „Цариброд“. Яна завърши състезанието на 12-то място, с 4,5 т. от 9 партии, докато Милица се класира на високо 6-то място, с 5,5 спечелени точки.

Роки Стоименов, председател на ШК „Цариброд“ каза за портал ФАР, че е доволен от представянето на младите димитровградски шахматисти, и че техните резултати в Нови Сад са добри, имайки предвид високото ниво на турнира.

Шахматното първенството в Нови Сад е организирано от Сръбската федерация по шахмат и Шахматната федерация на Войводина. В турнира участваха над 200 шахматисти от цяла Сърбия.