Два медала за лекоатлетите на КЛА „Балкан“ във Враца

Състезателите от Клуб лека атлетика „Балкан“, Димитровград спечелиха два медала в международния турнир “Ботева слава“, който се състоя на 29 април на стадион “Христо Ботев“ във Враца, Република България.

При „момичета младша възраст“ Андреа Сергийев спечели златен медал в дисциплина „скок на дължина“. Сергийева записа постижение от 4.46 метра. В същата дисциплина, в конкуренция “момчета младша възраст“ Андрия Стойилкович спечели бронзово отличие със засилване с 5.11 метра. Освен медалистите, в надпреварата във Враца участваха още трима млади димитровградски лекоатлети – Сара Йеленков, Яна Борисов и Андреа Кирков.

Освен надпреварата във Враца, лекоалтетите на „Балкан“ участваха и в мемориалното състезание “Веселин Дасколов“ в гр. Луковит. Въпреки че не спечелиха нито едно от трите първи места от клуб „Балкан“ са доволни от представянето на състезателите си и от постигнатите им резултати.