Зона Юг: „Балкански“ разгроми „Йединство“ (ГС) с 5:1

В срещата от 9-ия кръг от първенството на футболна Зона Юг футболистите на „Балкански“ записаха на 13 октомври в Димитровград убедителна победа с резултат 5:1 (4:0) срещу новака в лигата „Йединство“ /Горно Стопанье/.

Домакините излезоха напред в резултата с гол на Александър Нацков в 3-ата минута на мача. На 2:0 покачи Саша Васов в 12-ата минута. В 35-ата Нацков се разписа за втори път във вратата на Йединство, а 7 минути по-късно същото направи и Васов. На почивката се отиде при резултат 4:0. Във втората част паднаха още 2 гола, по един в двете врати. Гостите вкараха в 57-ата минута, докато Никола Чирич в 86-ата оформи крайното „Балкански“ – „Йединство“ 5:1.

След 9 изиграни мача „Балкански“ е 9-ти във временното класиране с 13 точки в актива си.  В следващия кръг възпитаниците на Небойша Рангелов посрещат в Спортен комплекс „Парк“ отбора на ОФК „Бързи брод“. Мачът в Димитровград е насрочен за 20 октомври в 15:00 часа.