Карате клуб „Цариброд“ с 26 медали и 3 купи от състезанието в Бела Паланка

Състезателите на Карате клуба „Цариброд“ от Димитровград спечелиха 26 медали и 3 купи в шестото издание на турнира „Купата на Кимит 2018“, който се проведе на 2 декември т.г. в гр. Бела Паланка.

В индивидуалните срещи по ката каратистите на „Цариброд“ завоюваха 19 отличия – 6 златни, 7 сребърни и 6 бронзови.

Златни медали спечелиха Андрия Станков, Елена Каменов, Джордже Илиев, Александър Таков, Даница Василев и Марко Тодоров.

Със сребърни отличия се закичиха Сара Славов, Ангел Иванов, Марко Илиев, Сандра Илиев, Теодора Станков, Анджела Джуров и Наталия Зарков.

Лана Петров, Марко Вацев, Камелия Джуров, Иван Денчев, Кристина Гоцев и Ваня Горчев се сдобиха с бронзови медали.

В отборните надпревари по ката димитровградските каратисти извоюваха 7 медала – 4 златни и 3 сребърни.

Освен медали, младите спортисти от Димитровград взеха и 3 купи.

КК „Цариброд“ бе награден с купа за спечелено 2-ро място в крайното класиране и с купа за отбор с най-голям брой състезатели в турнира. Още една купа добави Елена Каменов, която бе провъзгласена за най-добрата каратистка в турнира с общо 5 златни медала – 3 индивидуални и 2 отборни.

Турнирът в гр. Бела Паланка събра над 130 каратисти от 15 клуба от Сърбия. Организатор на състезанието бе Карате клуб „Омладинац – Кимит“ и Карате асоцияцията на Сърбия.