Maša Milić osvojila bronzanu medalju na školskom državnom prvenstvu u atletici

Učenica osnovne škole “Hristo Botev” iz Dimitrovgada Maša Milić osvojila je bronzanu medalju u disciplini skok uvis na školskom državnom prvenstvu u atltici, koje je 16. maja održano na gradskom stadionu u Kraljevu.

Prema rečima Jelene Petrović, nastavnice fizičkog vaspitanja, osim Maše na ovom sportskom nadmetanju učetvovali su i Stefani Jovanović i Filip Taškov. Stefani je u discciplini skok udalj u kategoriji učenica od 1. do 4. razreda zauzela 5. mesto, dok je Filip u trci na 60 metara za učenike 5. i 6. razreda zauzeo 7. poziciju.

Petrović je u izjavi za FAR istakla da je zadovoljna ostvarenim rezultatima dimitrovgradskih osnovaca i naglasila da je Maša jedina u jugoistočnoj Srbiji koja je osvojila medalju na ovom takmičenju.

Organizatori ovog sportskog događaja su Vlada Republike Srbije, Ministarstvo omladine i sporta, Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja i Savez za školski sport Srbije.