Mlade šahistkinje “Caribroda” osvojile dve medalje na turniru u Sofiji

U organizaciji Šahovskog kluba “An Pasan” iz Sofije minulog vikenda u prestonici Bugarske održan je šahovski turnir za decu uzrasta od 8 do 14 godina. Na turniru je učestvovalo i petoro mladih dimitrovgradskih šahista.

Najbolje rezultate ostvarile su Jana Stoimenov i Nikolina Petrov. Jana je u konkurenciji devojčica do 14 godina osvojila prvo mesto i zlatnu medalju sa 4 poena iz 7 partija, dok je Nikolina u konkurenciji devojčica do 12 godina osvojila treće mesto i bronzanu medalju sa 2,5 poena iz 7 partija.

Trener Šahovskog kluba “Caribrod” Roki Stoimenov bio je veoma zadovoljan izdanjem talentovane dimitrovgradske dece. On je za FAR rekao da su pored Jane i Nikoline na takmičenju učestvovali još i Mateja Dončev, Viktor Ilijev i Vanja Stoimenov. Prema rečima Stoimenova, ovo je bio pripremni turnir za ono što ih očekuje sredinom februara meseca, a to je kadetsko prvenstvo centralne Srbije u Paraćinu.

Osim takmičara iz Bugarske i Srbije, na turniru u Sofiji su učestvovala i deca iz Španije i Severne Makedonije.