Лека атлетика: Злато за Станкова, сребро за Стоицева в Ягодина

Лекоалтетките на клуба по лека атлетика „Балкан“ от Димитровград Мария Станкова и Милица Стоицева спечелиха златен относно сребърен медал в 7-ото издание на международното първенство по лека атлетика, което се състоя на 28 септември т.г. в гр. Ягодина.

При “момичета младша възраст“ Мария Станкова спечели златен медал в дисциплината скок на дължина. Тя записа постижение 4,22 метра.

В категория “девойки младша възраст“ Милица Стоицева спечели сребърен медал в дисциплината бягане на 100м. с резултат 13.07 секунди.

Яна Борисова и Андреа Киркова в дисциплината скок на дължина, и Стефани Илиев в бягане на 300 метра се класираха от 5-о до 10-о място.

Също така, на 29 септември т.г. в Сремска Митровица се състоя Държавно първенство по лека атлетика за деца младша възраст. Сара Йеленкова осъществи 10 позиция в дисциплината скок на височина. Първо място в същата дисциплина спечели Ангелина Топич от клуба по лека атлетика „Топ джъмп“ – Белград.

Организатор на спортната проява в Ягодина е клуба по лека атлетика „Вожд“ под патронажа на град Ягодина, докато състезанието в Сремска Митровица организираха КЛА „Сирмиум“ и Сръбска федерация по лека атлетика.