Отлични изяви на босилеградски лекоатлети-ветерани на Балканиадата в Солун

Ветераните от атлетическия клуб „Младост” – Босилеград имаха отлични изяви в тазгодишното Балканско първенство, което от 23 до 25 септември се проведе в Солун. Като членове на националниия състав на Сърбия босилеградските лекоатлети-ветерани завоюваха един сребърен и два бронзови медала, предаде НРТВ = Босилеград.

Мирослав Георгиев, футболист на ФК „Младост” и треньор на босилеградския волейболен клуб „Младост” спечели сребърен медал в състезанието по троен скок и бронзов медал в скок на дължина. Стефан Радованов, пенсиониран офицер от Босилеград и редовен участник в маратони и полумаратони спечели бронзов медал в „надбягването на 3 000 метра с препятствия”.

Йордан Григоров и Ненад Георгиев завоюваха четвърти мреста в дисциплината „спортно ходене на 5 километра”, а Блажа Воинович зае пето място в „троен скок”.

На Балканиадата в Солун са участвали около 1 000 състезатели от десет държави.

Босилеградските лекоатлети-ветерани изразиха задоволство от постигнатите резултати и изказаха благодарност към Общината и Спортния съюз на Община Босилеград, които са им овъзможили участието в това престижно състезание.