Лекоатлетката на „Балкан“ Лана Петрович спечели златен медал на митинга във Видин

Състезателката на Клуба по лека атлетика „Балкан“ от Цариброд спечели златен медал на международния лекоатлетически митинг „Доктриум“, който през изминалия уикенд се проведе във Видин. В конкуренция на деца младша възраст, Лана в дисциплината скок на височина прескочи 135 сантиметра.

Освен медалистката, в надпреварата в българския град участваха Симона Тодоров (четвърто място в скока на височина), както и Неда Марков, Стефани Йованович и Ана Йованович, които обаче не успяха да постигнат по-добро класиране.

Председателят на КЛА „Балкан” Александър Марков остана доволен от представянето на младите царибродски състезателки на турнира във Видин.

„Лана показа отлична форма и заслужено спечели златния медал, а на Симона малко не й стигна да се качи на подиума. И остналите наши състезателки също направиха добри изяви, но за съжаление не успяха да вземат медал”, сподели пред ФАР Марков.

Следващата седмица лекоатлетите на „Балкан“ ще участват в надпреварата в Скопие, т.е. в първата среща на младите състезатели от Скопие, Перник и Цариброд. Перник ще бъде домакин през май, а Цариброд през юни.