“Balkanski” slavio u derbiju protiv “Tanaska Rajića”

U derbiju 22. kola prolećnog dela prvenstva Zone Istok, fudbaleri “Balkanskog” savladali su minulog vikenda u Sportskom centru Park u Dimitrovgradu ekipu “Tanaska Rajića” rezultatom 3:1 (1:0).

Domači su došli u vođstvo pogotkom Saše Markova u 14. minutu. Na 1:1 izjednačio je Veljko Filipović u 53. minutu meča. Pet minuta pre isteka regularnih 90 “Balkanski” dolazi do nove prednosti. Ovoga puta strelac je bio Nikola Ćirić. U drugom minutu sudijske nadoknade igrač gostiju Miloš Pejčić pogađa sopstvenu mrežu za konačnih 3:1 u korist “Balkanskog”.

Dimitrovgradski tim se nalazi na 3. mestu na prvenstvenoj lestvici sa 42 osvojena boda, dok je “Tanasko Rajić” na 2. mestu na tabeli sa 54 boda na svom kontu. Lider je ekipa “Dunava” iz Prahova sa dva boda više od Piroćanaca.

U narednom kolu izabranici trenera Nebojše Rangelova odmeriće snage protiv ekipe “Lužnice”. Meč se igra u Babušnici idućeg vikenda.