Milica Zarkov osvojila srebro na Prvenstvu centralne Srbije u šahu

Milica Zarkov, članica šahovskog kluba „Caribrod“ osvojila je drugo mesto i srebrnu medalju na danas završenom 20. kadetskom festivalu Centralne Srbije u šahu, koji je održan u Kraljevu. Milica je osvojila 7 poena (7 pobeda i 3 poraza) iz 10 partija u konkurenciji devojčica do 8 godina. Milica je izgubila mečeve od prvoplasirane Mare Stevanović, trećeplasirane Nađe Jovanović i od Jane Stoimenov iz šahovskog kluba „Caribrod“, koja je u konačnom plasmanu zauzela 5 mesto sa 3,5 poena.

Pored Milice i Jane, šahovski klub „Caribrod“ u Kraljevu su predstavljali još i Stefan Nakov, Damjan Đurov, Nemanja Todorov, Stefan Kitanov, Marko Pejčić i Anđela Delčev. Evo i njihovih rezultata:

U kategoriji dečaka do 8 godina, Stefan Nakov je 12-ti od 18 takmičara sa 4,5 poena iz 9 partija.

Damjan Đurov je od 17 šahista u kategoriji do 10 godina zauzeo 11. mesto sa 4,5 poena, a Nemanja Todorov u kategoriji dečaka do 12 godina je 17. sa 4,5 poena iz 9 partija.

U najstarijoj kategoriji, od 14 do 16 godina, Marko Pejčić je pretposlednji, 29-ti sa jednim i po poenom, dok je Stefan Kitanov poslednji sa pola poena iz 7 partija.  Anđela Delčev je takmičenje u Kraljevu završila na 10-om mestu od 12 takmičarki u konkurenciji devojčica do 16 godina sa 2 poena iz 7 partija.

Takmičenje u Kraljevu je kvalifikacioni turnir za prvenstvo Srbije, smotru najboljih šahovskih nada naše zemlje na koju će prema najavama ići po 10 prvoplasiranih takmičara iz svake kategorije, što znači da su plasman obezbedile Milica Zarkov, Jana Stoimenov i Anđela Delčev.