„Balkanski“ nakon preokreta poražen od „Pčinje“

Fudbaleri „Balkanskog“ pretrpeli su poraz na domaćem terenu od ekipe „Pčinje“ rezultatom 2:3 (2:1). Susret 23. kola Zone Jug igran je 20. aprila u Sportskom centru “Park“ u Dimitrovgradu.

Dimitrovgradski tim je imao rezultatsku prednost na poluvremenu 2:1, ali su gosti u drugih 45 minuta preokrenuli rezultat i slavili sa 2:3. Golove za domaću ekipu postigli su Saša Vasov u 15. i Uroš Cvetkov u 22. minutu igre. Dvostruki strelac za goste iz Trgovišta bio je Savić, dok je odlučujući pogadak delo Petrovića.

Izabranici trenera Nebojše Rangelova zauzimaju 6. mesto na prvenstvenoj lestvici sa 36 bodova. Uprkos pobedi u Dimitrovgradu, „Pčinja“ je prepustila lidersko mesto „Vlasini“. Tim iz Trgovišta je prošle nedelje kažnjen oduzimanjem bodova zbog administrativnog propusta.

U sledećem prvenstvenom kolu, dimitrovgradski fudbeleri gostuju sledećeg vikenda ekipi „Jedinstva“ iz Gornjeg Stopanja.