Zapaženi rezultati atletičarki “Balkana” na mitinzima u Vraci i Vlasotincu

Atletičarke “Balkana” ostvarile su zapažene rezultate na mitinzima koji su minulog vikenda održani u Vraci i Vlasotincu.

Milica Stoicev je bila jedina dimitrovgradska atletičarka koja je nastupila na tradicionalnoj međunarodnoj atletskoj smorti “Boteva slava” u bugarskom gradu Vraca. Ona je u konkurenciji juniorki u trci na 60 metara osvojila prvo mesto sa rezultatom 8.21 sekund.

Na regionalnom takmičenju u Vlasotincu Atletski klub “Balkan” predstavljale su Jana Borisov i Maša Milić. Borisova je u konkureniji pionirki osvojila zlatnu medalju u disciplini skok u dalj sa rezultatom 4.31m, dok je u bacanju vorteksa bila bronzana. Njena klupska koleginica Maša Milić je u trci na 200 metara bila četvrta.

Atletska sezona na stazi biće zatvorena 17 i 18. oktobra kada će biti održano prvenstvo centralne Srbije u Kragujevcu, a Atletski klub “Balkan” će imati svoje predstavnike na tom nadmetanju.