Тази вечер е големият финал на 55-ото издание на турнира по футбол на малки врати „Димитровград 2018“

В рамките на „Царибродско спортно лято“, в Спортния комплекс “Парк“ тази вечер ще се играят финалните двубои в категории деца младша, деца старша възраст и мъже, с който ще приключи 55-ото издание на турнира по футбол на малки врати в Димитровград.

В предпоследния състезателен ден, който се състоя вчера, бяха играни полуфинални срещи при мъжете в традиционната част и в турнира по покана.

В традиционниия турнир на финала ще се изправят един срещу друг отборите ФК „Владимир Дуркович“ и Хотел „Хепи“. ФК „Владимир Дуркович“ се класира на финала с победа от 3:1 срещу Хотел „Дияна“, докато Хотел „Хепи“ рагроми „Унекс“ – София с резултат 5:0.

В турнира по покана за титлата ще спорят отборите Хотел „Сакс Балкан“ и „Еврогас“. В полуфиналните срещи Хотел „Сакс Балкан“ надигра с 2:0 Стоварище „Стоянович“, докато „Еврогас“ надделя над Млекара „Стара планина“ с 5:2.

Снощи бе игран и мачът за трето място в категория „деца младша възраст“. „Балкански 2“ се наложи над ЖФК „Йединство“ с 4:0. В полуфиналните двубои в категория „деца старша възраст“ Студио „Мимс и Брачале“ победи „Фиеста“ с 5:1, докато ГО „Д-Дорм“ спечели срещу „Раднички“ – Пирот с резултат 2:1.

Последната вечер на турнира ще започне от 18:30 часа с мач за трето място при децата старша възраст между отборите „Фиеста“ и „Раднички“ –Пирот, и ще приключи с големият финал в турнира по покана при мъжете.

Реда на мачовете в последния ден от турнира по футбол на малки врати „Димитровград 2018“: