„Pastrmski ribnjak Trnski Odorovci“ osvojio basket turnir, Vasil Andrejev najbolji trojkaš

Ekipa „Pastrmski ribnjak Trnski Odorovci“ osvojila je prvo mesto i novčanu nagradu od 30.000 dinara na basket turniru u seniorskoj konkurenciji koji je igran u okviru tradicionalne sportske manifestacije „Dani košarke Dimitrovgrad 2019“.

Pobednički tim koji su činili Uglješa Radulović, Martin Sotirov, Luka Slagalo i Zoran Andrić je u finalu bio bolji od ekipe „Babušnica“ sa 2:0 (15:14 i 16:6) u partijama. Treće mesto na turniru u basketu i vaučer u iznosu od 10.000 dinara pripali su ekipi „Paja“ koja je igrala u sastavu Miloš Stanulov, Saša Vasov, Plamen Aleksov i Aleksandar Andrejević.

Pobednik turnira u basketu kod pionira je tim „Pirota“. Drugo mesto osvojio je „Dream team“, dok je na trećem mestu završila ekipa „Caribroda“. Najboljem timu u ovoj konkurenciji pripao je vaučer u iznosu od 5.000 dinara za kupovinu sportske opreme.

U takmičenju u šutiranju trojki najbolji je bio Vasil Andrejev. On je u dve serije ostvario učinak od 21 poena. Drugi je bio prošlogodišnji pobednik Nikola Kamenov sa 14, dok je treće mesto zauzeo Aleksandar Andrejević sa 13 poena.

Tradicionalni revijalni susret između Starih i Mladih nije igran zbog loših vremenskih uslova i zgusnutog rasporeda, ali je dimitrovgradska publika imala priliku da pozdravi nekadašnje i sadašnje košarkaške asove sa ovog podneblja.

Organizator dvodnevne sportske priredbe koje je održana 2. i 3. avgusta je Košarkaški klub „Dimitrovgrad“ uz podršku Sportsko turističkog centra. Pokrovitelj Dana košarke je opština Dimitrovgrad.