Atletičari “Balkana” osvojili 7 medalja u Vraci

Članovi Altetskog kluba “Balkan” iz Dimitrovgrada osvojili su 7 medalja na međunarodnom turniru “Boteva slava”, koji je minulog vikenda održan na stadionu “Hristo Botev” u bugarskom gradu Vraca.

U kategoriji dece rođene 2013. godine i mlađe Matej Stavrov je osvojio dve zlatne medalje u disciplinama skok iz mesta i trka na 60 metara. U istoj kategoriji Simona Todorov se domogla srebrnog odličja u trci na 60 metara i bronze u skoku u dalj.

U pionirskoj konkurenciji Stefani Jovanović je osvojila zlato u disciplini skok u dalj i srebro u trci na 60 metara. U istoj kategoriji Lani Petrović je pripalo srebrno odličje u skoku u vis.

Na međunarodnom turniru “Boteva slava”, koji je organizovao Atletski klub “Vraca”, nastupilo je preko 100 dečaka i devojčica iz Srbije i Bugarske.

U petak mladi dimitrovgradski atletičari nastupiće na memorijalnom mitingu “Ljubiša Gajić – Gaja” u Jagodini.